Międzyklasowy turniej wiedzy o mitologii „W kręgu greckich podań”

Który heros pokonał potwora Minotaura? Kto był bogiem władającym błyskawicami? Dlaczego Midas miał wokół siebie dużo złota? To tylko nieliczne z pytań, na które w piątkowe popołudnie, 24 listopada 2023 r., odpowiadali uczniowie z klasy I E, I L oraz I T, biorący udział w międzyklasowym turnieju na temat mitów pod hasłem „W kręgu greckich podań”.

W czasie konkursu sprawdzającego znajomość treści i problematyki „Mitologii” Jana Parandowskiego, pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą o punkty w czteroosobowych zespołach. Zadania przygotowane przez polonistki: panią Ewę Trojańczyk i panią Olimpię Kabałę, koncentrowały się wokół zagadnień obowiązkowych na egzaminie dojrzałości z języka polskiego, choć ich forma nieco różniła się od tej, którą wszyscy znają z codziennych zajęć.

Wśród poleceń nie zabrakło mitologicznych kalamburów odnoszących się do funkcjonujących w kulturze frazeologizmów o rodowodzie antycznym, życiorysów mieszkańców Olimpu oraz odgadywania kart z wizerunkami nimf, tytanów, bohaterów itp.

Dzięki kreatywnej rozgrywce, młodzież przekonała się, że wspólne utrwalanie wiadomości to najlepsza droga do zdobycia maturalnego złotego runa, a nauka jest źródłem wielu radości i satysfakcji.

Skip to content