Zaczytany piątek. “Przerwa na czytanie” 2023

W piątek, 20 października, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz “Kasi” po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
Inicjatywa promująca czytelnictwo, której koordynatorkami są polonistki: pani Ewa Trojańczyk oraz pani Olimpia Kabała, z roku na rok jednoczy we wspólnej lekturze coraz większą liczbę członków szkolnej społeczności i stała się już naszą małą tradycją. Młodzież, w czasie wolnym od nauki, chętnie sięga nie tylko po pozycje obowiązkowe na maturalnej liście i nowości wydawnicze zakupione do bibliotecznego księgozbioru w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, lecz także zabiera z domu ulubione wydania, by dzielić się pasją z przyjaciółmi.
Przypomnijmy, że w październiku do wielu lat odbywają się wydarzenia związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a “Przerwa na czytanie” jest tylko jednym z nich. Cieszymy się, że uczniowie, angażując się w różne przedsięwzięcia, pamiętają o tym, jak ważne dla rozwoju intelektualnego człowieka jest regularne czytanie.

Skip to content