Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Słowem – Polska”

Z wielką radością pragniemy ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Słowem – Polska”. Inicjatywa zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jak zawsze przyciągnęła uwagę licznego grona uczniów. Tegoroczna edycja poświęcona została wyrazom rodzimym, czyli takim, które odziedziczyliśmy z języka prasłowiańskiego. Zadanie konkursowe dla młodzieży polegało na napisaniu opowiadania o dowolnej tematyce, w którego treści znalazło się co najmniej 5 polskich słów (ich przykłady znajdziecie w naszej galerii).

Uczniowskie prace zachwycały niebanalną fabułą, oryginalnymi kreacjami bohaterów i dbałością o poprawność gramatyczno-ortograficzną. Komisja konkursowa musiała podjąć arcytrudną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy i, po niekrótkich obradach, postanowiła o przyznaniu uczestnikom nagród i dyplomów w następującej kolejności:

 

I miejsce – Piotr Olszewski (III L),

II miejsce – Julia Ryfczyńska (III E),

III miejsce – Oliwia Łojek (III T),

wyróżnienie – Zuzanna Szuba (III TG).

 

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim zaś, którzy zechcieli poświęcić swój czas i zaangażowali się w zabawę, bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że wspólnie z nami chcecie dbać o tradycję polszczyzny. Żywimy nadzieję, że za rok ponownie weźmiecie udział w przygotowanej przez nas rywalizacji.

 

Ewa Trojańczyk

Olimpia Kabała

Skip to content