Wielka powtórka tuż przed egzaminem. MaturNocka 2023

Wiecie, jaką nazwę nosi nasza sprawdzona metoda na niebanalne odświeżenie wiadomości tuż przed majową sesją egzaminacyjną? MaturNocka! Ulubiony projekt edukacyjny przyszłych abiturientów, którego realizatorkami w Zespole Szkół nr 35 są nauczycielki języka polskiego: pani Ewa Trojańczyk i pani Olimpia Kabała. Idea tego przedsięwzięcia jest bardzo prosta: powtórzenie obowiązującego materiału w taki sposób, aby zaangażować i zaktywizować każdego uczestnika pozalekcyjnych warsztatów.

Na czym opiera się koncept inicjatywy? W ramach wsparcia maturzystów na ostatniej prostej przed sprawdzianem dojrzałości z języka ojczystego, uczniowie, pod kierunkiem prowadzących, korzystają ze specjalnie przygotowanych dla nich zestawów gier, quizów, łamigłówek i ćwiczeń, aby w radosnej, nieformalnej atmosferze przypomnieć najważniejsze zagadnienia z historii literatury. 

Tegoroczny, autorski kurs przybliżający m.in. najistotniejsze motywy obecne w lekturach obowiązkowych, spotkał się – podobnie jak w latach ubiegłych – z entuzjastyczną reakcją młodzieży. Wspieramy naszych zdolnych wychowanków i jesteśmy przekonani, że wiedzę zdobytą na zajęciach z powodzeniem wykorzystają podczas zbliżających się egzaminów.

Skip to content