Warsztaty I L i I T w Bielańskim Ośrodku Kultury

W czwartek, 7 grudnia 2023 r., uczniowie klasy I L i I T wybrali się pod opieką polonistek, pani Ewy Trojańczyk i pani Olimpii Kabały, do Bielańskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć projekcję obrazu poświęconego biografii i sylwetce twórczej Wisławy Szymborskiej pt. „Chwilami życie bywa znośne”. W czasie pokazu młodzież odkryła mniej znane oblicze laureatki literackiej Nagrody Nobla, dowiedziała się m.in. o jej sympatii do pięściarza, Andrzeja Gołoty i słabości do jedzenia z jednej z sieci restauracji fastfoodowych.

Poetka z Krakowa, której 100. rocznicę urodzin obchodziliśmy w lipcu, od zawsze zajmuje wyjątkowe miejsce w gronie polskich autorów, a cechująca ją skromność i obecne w jej lirykach „zdziwienie światem” nieustannie zachwyca nie tylko rodaków, lecz także zagranicznych czytelników.

Po seansie jego uczestnicy wzięli udział w dyskusji prowadzonej przez, znanego z pracy w redakcji „Dzień Dobry TVN”, krytyka filmowego, panią Kaję Klimek. W tej części spotkania szczególną aktywnością i merytoryczną argumentacją wyróżnił się Filip Kamiński z I T, który za swój cenny głos w debacie, decyzją gościa specjalnego, został nagrodzony książką.

Wydarzenie zorganizowane w ramach dzielnicowego projektu „Dokument w BOK” było dla uczniów wartościowym doświadczeniem i z pewnością zapisze się w ich wspomnieniach.

 

Skip to content