Warsztaty dla drugoklasistów “Cyberbezpieczni” i kosmiczna lekcja 3 H

22 i 29 listopada 2023 r. drugoklasiści z Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie wzięli udział w szkoleniu pod hasłem “Cyberbezpieczni”, zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Celem projektu finansowego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów było popularyzowanie wiedzy i bezpiecznych zachowań w Internecie.
Warsztaty prowadzone przez edukatora z Krainy Twórczości wyróżniało oryginalne i innowacyjne podejście do problemu. Podczas spotkań młodzież dowiedziała się, jak żyć w świecie mediów, by wspomagało to procesy społeczne, unikać oszustw w Internecie oraz walczyć z dezinformacją. Zajęcia miały charakter praktyczny, dzięki czemu ich uczestnicy mogli na realnych przykładach poznać istotę cyberbezpieczeństwa i dowiedzieć się, dlaczego jest to tak ważny i aktualny temat. 
Ponadto, dzięki uprzejmości Ambasadora Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska, 27 listopada 2023 r. klasa 3 H, podczas lekcji stacjonarnej, poznała tajniki projektowania druku 3D w branży kosmicznej, co wpisywało się w ogólnie pojętą promocję zawodów przyszłości. Nasi uczniowie chętnie tworzyli autorskie kompozycje, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane przez potentatów trójwymiarowej technologii.
Skip to content