Szkolny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2023

24 listopada br. społeczność Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie po raz kolejny wskazała faworytów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku. Inicjatywa, mająca wyłonić najbardziej popularne wśród młodych ludzi słowa minionych miesięcy, każdego roku dowodzi, że zasługuje na Waszą niesłabnącą uwagę. Do specjalnie przygotowanej urny swoje karteczki wrzuciło ponad 250 osób. To naprawdę imponujący rezultat.

Cieszymy się, że interesują Was zmiany leksykalne zachodzące we współczesnej polszczyźnie, dlatego z największą radością prezentujemy oficjalne wyniki wyborów: zwycięzcą zostało słowo „sigma” (określenie odnoszące się do mężczyzny niezależnego, intrygującego, pewnego siebie; sigma jest „samotnym wilkiem”, przekonanym o swej nieprzeciętności, odnosi sukcesy, ale się z tym nie afiszuje), na które oddaliście 53 głosy. Drugie w zestawieniu, dzięki Waszym wpisom, znalazło się „rel” (od ang. ‘relatable’; skrót używany w sytuacjach, gdy ktoś zgadza się ze zdaniem przedmówcy) – 24 głosy. Najniższe miejsce na podium przypadło „drillowcowi” (osoba słuchająca gangsterskiej odmiany rapu, czyli ciężkiej, mrocznej muzyki, opowiadającej o przemocy i życiu na ulicy oraz ubierająca się w stylu drill) – 13 głosów.

Tegoroczna edycja plebiscytu była wyjątkowa nie tylko ze względu na rekordową liczbę typujących, uczestniczyli w niej bowiem po raz ostatni uczniowie klasy V E, zaangażowani, wspólnie z polonistkami: panią Ewą Trojańczyk i panią Olimpią Kabałą, w tworzenie opisywanej inicjatywy w naszej szkole od samego początku. Swoje doświadczenie przekazali jednak młodszym kolegom i koleżankom z I L, którzy równie doskonale przeprowadzili listopadowe głosowanie.

Dziękujemy organizatorom (V E, V L, I L) i uczestnikom referendum za pozytywną aurę wokół przedsięwzięcia, liczymy na Wasze nieustające wsparcie w następnych latach trwania naszej językowej zabawy.

Skip to content