Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca to wyjątkowa data w kalendarzu każdego miłośnika sztuk wizualnych – tego dnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku, za sprawą polonistek: pani Ewy Trojańczyk i pani Olimpii Kabały, jego obchody uświetniła kreatywna zabawa dla uczniów klas pierwszych, zatytułowana “Pociąg do teatru”.

Nazwa rówieśniczej rywalizacji w sugestywny sposób nawiązywała do formy przedsięwzięcia, na którą zdecydowały się nauczycielki, ponieważ na przedstawicieli I E, I H, I L i I T czekały wyjątkowe stacje zadaniowe. Młodzież, w ustalonym przez prowadzące czasie, z sukcesem tworzyła m.in. historie związane z rekwizytami teatralnymi, przy użyciu mapy, wskazywała lokalizację warszawskich świątyń sztuki, rozpoznawała aktorów starszego i młodszego pokolenia, rozwiązywała interaktywny quiz oraz, po wylosowaniu kart, odgrywała pantomimę.

To nietypowe spotkanie przyniosło jego uczestnikom nie tylko wiele radości i możliwości sprawdzenia swojej wiedzy, lecz także pozwoliło wyłonić zwycięzców. Triumfatorami nowatorskiej gry okazali się aspirujący ekonomiści, którzy zgromadzili na swoim koncie największą liczbę punktów. Gratulacje i słowa uznania należą się jednak każdemu, komu bliska jest działalność sceniczna i dorobek artystyczny osób odpowiedzialnych za kulturę.

Skip to content