Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

Znamy wyniki Waszego głosowania na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Niekwestionowanym zwycięzcą szkolnego plebiscytu zostało słowo „naura” (zwrot używany na pożegnanie, przekształcone słowo „nara”), na które oddaliście aż 120 głosów. Drugie miejsce zajęła „essa” (krzyk, który sygnalizuje, że jest się zadowolonym, dumnym z zaistniałej sytuacji) – 70 głosów, a na trzecim miejscu znalazło się słowo „mega” – 28 głosów.

W szkolnej sondzie, stacjonarnie i elektronicznie, głosowaliście 351 razy. Dziękujemy! Wybrane przez Was hasło zostało już przez nas zgłoszone do pierwszego etapu ogólnopolskiej akcji, corocznie organizowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń, to wspaniała okazja do zabawy językiem polskim przy jednoczesnej refleksji nad kreatywnością w opisywaniu rzeczywistości.

Jeśli chcecie śledzić dalsze losy „naury” w krajowych zmaganiach lub jesteście ciekawi tego, co zaproponowali inni, koniecznie odwiedźcie stronę Słownika języka polskiego (www.sjp.pwn.pl) od 15 do 30 listopada, gdzie będziecie mogli wytypować swojego faworyta. Jakie słowo stanie na szczycie podium, trafi pod strzechy i na salony w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!

Skip to content