Picasso w Warszawie. Lekcja sztuki w Muzeum Narodowym

Dla uczczenia 50. rocznicy śmierci pioniera kubizmu, warszawski oddział Muzeum Narodowego przygotował niezwykłą wystawę monograficzną dzieł Pabla Picassa.

Z tej okazji maturzyści z klasy V E i V L, wspólnie z nauczycielkami, panią Ewą Trojańczyk i panią Agatą Pawlik, mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach muzealnych poświęconych dziełom wybitnego artysty XX wieku. Podczas wyjątkowej lekcji, uczniowie podziwiali m.in. grafiki i ceramikę autorstwa hiszpańskiego twórcy, poznali również jego biografię oraz posłuchali o polskich akcentach w życiu malarza i jego gościnie w Warszawie.

W ramach spotkania z wielką sztuką, młodzież z powodzeniem odszukiwała inspiracje i nawiązania w pracach Picassa do obrazów dawnych mistrzów, co sprawiło, że klasowe wyjście stało się samodzielną, indywidualną podróżą do świata niepowtarzalnych, geometrycznych kompozycji.

Fascynacja ludzkim ciałem, pięknem natury i konteksty mitologiczne – to tylko niektóre z wyróżników ekspozycji, które podkreśliły jej walory estetyczne i pozwoliły, aby w jedno piątkowe popołudnie móc przenieść się ze stolicy Polski do zachwycającego Museo Casa Natial Picasso w Maladze.

Skip to content