O sztuce autoprezentacji w 3. edycji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”

Ogólnopolski projekt nauczycieli „Zaproś mnie na swoją lekcję” już trzeci rok pozwala na przełamanie rutyny w nauczaniu on-line i to dzięki tej inicjatywie dobiegające końca kształcenie na odległość po raz kolejny stworzyło społeczności Zespołu Szkół nr 35 możliwość zaproszenia na zajęcia niezwykłego gościa. 18 lutego 2022 r. lekcję wychowawczą w klasie II L poprowadziła pedagog, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka TUS i edukatorka FASD, pani Anna Blokus-Szkodzińska.

Tematyka zajęć dotyczyła komunikacji interpersonalnej rozumianej jako determinant innowacyjnej edukacji. Dzięki rozległej wiedzy prowadzącej, młodzież nauczyła się, w jaki sposób zaprezentować swoje mocne strony przed przyszłym pracodawcą i przekonała się, że, wbrew powszechnym przypuszczeniom, nie jest to łatwe. Lekcja z nauczycielem akademickim uświadomiła również naszym uczniom, które z kompetencji są istotne w procesie zdobywania umiejętności i jak mogą one zostać wykorzystane w środowisku zawodowym.

Dziękujemy pani Annie Blokus-Szkodzińskiej za wirtualne spotkanie pełne pozytywnej energii i obfitujące w cenne wskazówki związane z rozwojem kariery w logistyce.

Skip to content