“MaturNocka”, czyli kolorowa synteza wiadomości

Egzamin dojrzałości z języka ojczystego w nowej formule zbliża się wielkimi krokami. Aby się do niego lepiej przygotować, w połowie kwietnia maturzyści z klasy V E i V L uczestniczyli w kreatywnych warsztatach powtórkowych, czyli organizowanej każdego roku “MaturNocce”. Na naszych uczniów czekało jak zawsze wiele niespodzianek przygotowanych przez polonistki: panią Ewę Trojańczyk i panią Olimpię Kabałę.

Początek spotkania był niezwykle… słodki, gdyż zabawę rozpoczęliśmy ćwiczeniem zatytułowanym “Poczęstuj się cytatem”. Zadanie młodzieży, chętnie sięgającej po czekoladki, było odgadnięcie tytułu i autora tekstu lektury obowiązkowej, której fragment, przywiązany wstążką, znalazł się na kolorowej kartce. W dalszej części zajęć nie zabrakło gry skojarzeń opartej na znakach graficznych, hasłach z utworów zawartych w podstawie programowej oraz szeroko rozumianych kontekstów, ukrytych m.in. pod kodami QR lub w kole fortuny.

Aura wesołości towarzysząca uczniom podczas nauki sprzyjała zapamiętywaniu treści, motywów oraz budzeniu w sobie motywacji do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Skip to content