W grudniu klasy: IH, IT, IE, IIL i IIT na lekcjach matematyki zapoznały się z trójkątem Sierpińskiego i pojęciem fraktali.
Wiele fraktali kryje w sobie zadziwiającą tajemnicę jaką jest ich „nieskończone samo podobieństwo”. Oznacza to, że dowolnie mały kawałek, odpowiednio powiększony, przypomina do złudzenia cały zbiór lub jego znaczną część.
Fraktale znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Obecnie prawie każdy telefon komórkowy korzysta z wbudowanej anteny fraktalnej. Wiele odpowiedników fraktali istnieje w otaczającej nas naturze. Przykładem mogą być płatki śniegu, system naczyń krwionośnych, błyskawice, prądy zatokowe czy formacje skalne. Fraktale są obiektami często występującymi w grafice komputerowej, bowiem wiele programów komputerowych tworzonych jest specjalnie w celu otrzymywania obrazów fraktalnych.
Dzięki tej wiedzy i zbliżającym się świętom bożego narodzenia wspomniane powyżej klasy przygotowały wystawę pt: „Świąteczne fraktale z Sierpińskim”. Efekty ich pracy można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.