Ethics in Technology&Internet

W dniu 31 maja 2021 r. nasi uczniowie Piotr Olszewski i Tymon Wołkowycki z klasy 2L, uczestniczyli w konferencji pt. „Etyka w Technologii i Internecie”. Wydarzenie skierowane było do młodego pokolenia i zorganizowane w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, który w tym roku odbędzie się w Polsce, w Katowicach 6-10 grudnia 2021 r. W webinarium wzięło udział ponad 2500 młodych ludzi z całego świata.

Wydarzenie otworzyli Pan Krzysztof Szubert – pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, Pan Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Sophia The Robot, najbardziej znany robot na świecie, który ma obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

Wśród ekspertów znaleźli się m.in. Pan Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o przyszłości światowej gospodarki, o przestrzeni cyfrowej

i sztucznej inteligencji, o prawach człowieka w Internecie oraz o tym, czy to prawda, że roboty zabiorą pracę młodym ludziom.

 

Link do wydarzenia poniżej:

Skip to content