Czytamy dzieciom z “Kumplem”

W drugiej połowie kwietnia społeczność Zespołu Szkół nr 35 ponownie miała przyjemność współpracować z Redakcją ogólnopolskiego miesięcznika edukacyjnego dla dzieci “Kumpel”. Dzięki uprzejmości redaktor naczelnej czasopisma, wyposażone w materiały dydaktyczne, uczennice z klasy V E, pod opieką polonistek: pani Ewy Trojańczyk i pani Olimpii Kabały, udały się do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 w Warszawie, aby przeczytać najmłodszym historie bajkowych bohaterów, zaprezentować liczne ciekawostki ze świata nauki oraz zapoznać dziecięcych słuchaczy z interesującymi treściami na temat życia zwierząt.
Zajęcia przeprowadzone przez maturzystki miały charakter literacko-artystyczny, gdyż oprócz wspólnego czytania, był także czas na pogawędkę o poruszonych tematach oraz konkurs plastyczny związany z dowolnie wybraną postacią z czytanki.
Wierzymy, że doświadczenie, którym nasza młodzież z radością mogła się podzielić, będące niewątpliwą prezentacją języka, czyli podstawowego narzędzia myślenia, komunikacji międzyludzkiej i zdobywania wiedzy, wpłynie na sukces szkolny każdego dziecka.

Skip to content