Bawimy się historią!

Zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie. W ramach inicjatywy Bawimy się historią, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali modowe trendy minionego stulecia.

Po I wojnie światowej największym modowym zmianom uległa moda damska, która dotrzymywała kroku emancypacji. Niezależność kobiety akcentowały mocnym makijażem. Oko podkreślały ciemnymi cieniami, usta krwistoczerwoną szminką. Same, bez męskiego towarzystwa przychodziły do kawiarni, a nawet, wbrew obowiązującym zasadom savoir-vivre’u, afiszowały się z papierosem.Moda męska nie przyniosła tak wielkich przeobrażeń, panowie pozostali dżentelmenami.

Zadanie naszych uczniów polegało nawiernym odtworzeniu stylizacji modowej właśnie z okresu międzywojennego.Po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania, które wymagało od Was nie tylko zagłębienia się w tajniki epoki, skompletowania garderoby, ale także.. przełamania bariery nieśmiałości. Wasza kreatywność, humor i dbałość o każdy detal budzą największe uznanie.Poradziliście sobie WSPANIALE! WSZYSTKIM uczestnikom zabawy z historią składam NAJSZCZERSZE PODZIĘKOWANIA – Agata Pawlik.

 

Skip to content