Artykuły

Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” dla Technikum Ekonomicznego nr 529.09.2021 06:22Miło nam poinformować, że 20 września 2021 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XII gala wręczenia Honorowych Wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”, w czasie której dyrektor, pan Sławomir Sawicki, koordynator szkolnego projektu, pani Ewa Trojańczyk oraz uczniowie, Emilia Wierzbicka i Adrian Stępień, odebrali z rąk pani Renaty Kaznowskiej, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy oraz członków kapituły, tę zaszczytną nagrodę.
więcejSukces w ogólnopolskim konkursie recytatorskim26.09.2021 13:12Tuż przed końcem roku szkolnego dotarła do nas radosna wiadomość: wszechstronnie utalentowana Barbara Sosińska zajęła I miejsce w Wielkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Byłem jak lipy szelest”, który został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Odział Żoliborz-Bielany i był adresowany do młodzieży z całego kraju.
więcejKolejne zwycięstwo Barbary Sosińskiej26.09.2021 13:05Mamy przyjemność ogłosić, że Barbara Sosińska, tegoroczna absolwentka klasy o profilu technik logistyk w Technikum Ekonomicznym nr 5, zajęła I miejsce w varsavianistycznym konkursie literackim „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy”. Organizatorem inicjatywy było Muzeum Warszawy, a patronat honorowy nad nią sprawowała redakcja „Kroniki Warszawy”, ilustrowanego miesięcznika poświęconego życiu miasta i jego historii.
więcejTrzy wspaniałe literatki-laureatki z ZS nr 3526.09.2021 13:01Z przyjemnością informujemy, że Agata Sławińska (II E), autorka opowiadania „Ostatnia (nie)wola”, została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Pamiętajcie o ogrodach” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 39 w Warszawie. 
więcejLekkie pióro logistyków. Nagrody w dzielnicowym konkursie Ad fontes26.09.2021 12:59Mijający rok szkolny, choć dla wszystkich trudny, obfitował w sukcesy literackie naszej młodzieży. Uczniowie Technikum Ekonomicznego nr 5 pod okiem polonistki, pani Ewy Trojańczyk, także w czasie kształcenia na odległość chętnie rozwijali swoje pasje, uczestnicząc m.in. w licznych konkursach. 
więcejNasza młodzież w ogólnopolskim projekcie BACZYŃSKI26.09.2021 12:57100 lat temu w Warszawie na świat przyszedł Krzysztof Kamil Baczyński – poeta, powstaniec, czołowy przedstawiciel pokolenia Apokalipsy spełnionej, którego twórczość często zestawiana jest z literacką spuścizną Juliusza Słowackiego. To ważne wydarzenie zostało przez nas upamiętnione poprzez szereg inicjatyw przybliżających młodemu pokoleniu działalność artystyczną Baczyńskiego.
więcejBierzemy udział w 2. edycji ogólnopolskiego projektu Zaproś mnie na swoją lekcję26.09.2021 12:54W roku szkolnym 2020/2021 społeczność Zespołu Szkół nr 35 – tym razem jako gospodarz – wzięła udział w drugiej edycji ogólnopolskiego projektu nauczycieli „Zaproś mnie na swoją lekcję”, wykorzystując czas pandemii na rozwój i poznawanie tego, co w dotychczasowych warunkach byłoby zbyt odległe.
więcej Wyróżnienie w konkursie audiowizualnym Bądźmy razem26.09.2021 12:52Mamy przyjemność poinformować, że nasza maturzystka, Barbara Sosińska, otrzymała wyróżnienie w Konkursie audiowizualnym „Bądźmy razem”, którego organizatorem były władze dzielnicy oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”. 
więcejNagroda w Mazowieckim Konkursie Plastycznym Mikrokosmos26.09.2021 12:50Z radością informujemy, że uczennica klasy IV L, Barbara Sosińska, podopieczna pani Ewy Trojańczyk, otrzymała wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mikrokosmos”, którego adresatami były dzieci i młodzież z Mazowsza. 
więcejAkcja Żonkile w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie26.09.2021 12:48#ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile, #polinmuseum

Społeczność Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie w tym roku po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu walczącym w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
więcej123Dalej

Skip to content